Wywiad z prowadzącym Szkołę RC

Szkoła RC prowadzi zapisy na zajęcia dla dwóch stopni zaawansowania, czym one się różnią i dla kogo są przeznaczone?

Patryk Raczyński: Poziom podstawowy przeznaczony jest dla wszystkich tych dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z modelarstwem i nie mają jeszcze swoich modeli. Natomiast poziom zaawansowany kierowany jest do wszystkich posiadających modele Tamiya, niezależnie od stażu, czy doświadczenia.


Nie zależnie od stażu? (poziom zaawansowany) To powoduje dość duże rozbieżności, czy nie obawia się Pan że mniej zaawansowani uczestnicy będą mieli problemy z przyswojeniem tematów wykładanych swoim bardziej doświadczonym kolegom?

– Przede wszystkim grupy będą tworzone według poziomu zaawansowania a także wieku. Grupa będzie się składała z 4-6 osób i wówczas jesteśmy w stanie dopasować uczniów poziomem wiedzy do siebie. Nie tylko w szkółce ale i podczas zawodów będzie się tworzyć mały „team” wspomagany przez Szkołę RC.


Czy zakres zajęć dla poziomu zaawansowanego, który jest dostępny na naszej stronie, jest sprawdzonym schematem?

– Szkoła RC powstała w tym roku, lecz dopiero na jesieni zaczynają się zajęcia na poziomie zaawansowanym. Program zajęć opieramy na naszym wieloletnim doświadczeniu. Nie jest on żelaznym schematem, lecz będzie dostosowywany do umiejętności grupy. Np. dzieci zaczynające zabawę w modelarstwo będą musiały na początku zdobyć więcej wiedzy teoretycznej, natomiast bardziej zaawansowane będą więcej pracowały nad techniką jazdy, czyli dla nich zajęcia będą zawierały więcej praktyki.


Wróćmy jeszcze do poziomu podstawowego – jego przewidywany czas to 13 godzin zegarowych. Co jest realizowane podczas nich? Co jest przede wszystkim potrzebne by w nich uczestniczyć?

– Cały program poziomu podstawowego oparty jest na składaniu modelu. Wraz ze sklepem ATA stworzyliśmy specjalne pakiety modeli, które najlepiej sprawdzają się przy pierwszych krokach stawianych w modelarstwie samochodowym. Jednocześnie modele te są zgodne z przepisami i mogą startować na zawodach organizowanych przez OSM. Na zajęciach modele składane są małymi partiami, dzięki czemu instruktor może jednocześnie przekazać ilość wiedzy, która jest przyswajalna dla dzieci. Poza tymi dwoma elementami pracujemy także nad samą techniką jazdy – dzięki temu po ukończeniu składania mały modelarz umie już prowadzić swoje auto.


Czy po poziomie podstawowym może przejść do szkoły zaawansowanej?

– Tak, właśnie w ten sposób można rozwijać nową pasję, jaką jest modelarstwo.


Może teraz trochę o samej organizacji. Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia?

– Zajęcia prowadzimy w studio przy mini torze, tuż obok sklepu ATA w C.H. Blue City. Zajęcia odbywają się pomiędzy godzinami 16.00-20.00 od poniedziałku do piątku.


Godziny są podane dość ogólnie, czy nie będzie problemów z dograniem tego już wrześniu? Większość dzieci ma dużo dodatkowych zajęć. W jakim wymiarze godzinowym będą zajęcia?

– Tak, jak już wcześniej wspominałem grupy zarówno podstawowe jak i zaawansowane będą liczyły 4-6 uczestników. Przy zgłaszaniu się do szkoły rodzice będą określać wolne terminy i sami decydować który dzień/dni będą najodpowiedniejsze. Zajęcia grup zaawansowanych będą trwały dwie godziny i odbywać się będą raz lub dwa razy w tygodniu. Zajęcia szkoły podstawowej dwa razy w tygodniu po jednej godzinie, lub przy wyjątkowych sytuacjach będą rozszerzone do półtorej godziny.


Pozostaje tylko zapytać kiedy pierwsze zajęcia?

– Sądzę, że zacznę pracę z pierwszymi grupami na początku października, gdy już wszyscy będą mieli ułożone swoje plany szkolne i pozaszkolne, tak by proponowane przez nas zajęcia nie kolidowały z podstawowymi obowiązkami dzieci.


Kontakt:
Patryk Raczynski
patrykraczynski@osm-rc.pl
517 555 791

Start | Informacje | Zawody | OSM | Szkoła RC | Galeria | Media | Forum | Kontakt | 
Copyright C 2007 ATA